fizyka a studia techniczne

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
weebim
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:38
Podziękowania: 4 razy
Płeć:

fizyka a studia techniczne

Post autor: weebim »

Jestem w klasie maturalnej i chciałbym studiować jakiś kierunek techniczny. Jednak mam pewien problem. Od pierwszej klasy liceum fizyki uczy mnie szalony facet. Ma ogromną wiedzę, ale nie potrafi jej przekazać, do tego wymaga o wiele za dużo. Dla przykładu- pierwszy tydzień pierwszej klasy, a on zaczął wymagać znajomości funkcji kwadratowej, mówiąc, że to materiał z gimnazjum. Program przewiduje to w drugiej klasie szkoły średniej. Za jakiś czas wyjechał z całkami i pochodnymi, podając tylko kilka wzorów. W ogóle nie uczy teorii, nic nie tłumaczy. Każda lekcja wygląda tak, że dyktuje zadanie na samym początku i wywołuje kogoś do tablicy. Nie robi kartkówek i sprawdzianów, w ogóle nie motywując do nauki. Oceny wystawia np. za zmazanie tablicy. Cała klasa nie umie z fizyki nic, a jesteśmy mat- fizem.

Teraz nasuwa się pytanie jak to jest na studiach takich jak budownictwo, mechatronika? Można tam przeżyć z zerową znajomością fizyki z liceum? Czy może da się to wszystko jakoś nadrobić? Dodam, że o matematykę się nie martwię, bo z nią nie mam problemu.
RozbrajaczZadaniowy
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 932
Rejestracja: 20 wrz 2013, 12:54
Podziękowania: 200 razy
Otrzymane podziękowania: 273 razy
Płeć:

Re: fizyka a studia techniczne

Post autor: RozbrajaczZadaniowy »

Na mechatronice idzie przeżyć z zerową wiedzą z fizyki, jednak wiąże się to wiadomo z intensywną pracą na studiach (poziom jest wysoki, ale wszystko do ogarnięcia). Ponadto wszystko zależy od wykładowcy, tylko on ma wpływ na to ile tak naprawdę się nauczysz i z jaką trudnością przejdziesz przez fizykę. A to, że z matmą nie masz problemu to na studiach się szybko zmieni :D.

A jaka uczelnia Cię mniej więcej interesuje?
cristo
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:34

Post autor: cristo »

Może warto porozmawiać z wychowawcą na temat tego nauczyciela?
ODPOWIEDZ