Matematyka a ciekawe zawody w finansach/IT

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
holy
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2013, 16:50
Płeć:

Matematyka a ciekawe zawody w finansach/IT

Post autor: holy »

Witajcie.

Za rok kończę technikum na kierunku technik ekonomista(nauka rachunkowości przedsiębiorstw , podstaw ekonomi i marketingu). Planuję najprawdopodobniej wybrać się na studia na kierunku matematyka finansowana UwB. Z "googlowania" dowiedziałem się o wielu ciekawych zawodach w finansach jakie można wykonywać po szkole jak i o samych studiach które są trudne ale rozwijają człowieka. Niestety a może stety cenię sobie wolność człowieka a po tej specjalności najprawdopodobniej mógłbym wykonywać zawody typowo korporacyjne. Mnie osobiście nie kręci wykonywanie pracy na tym samym stanowisku przez kilka lat chodząc jak w zegarku i wykonując bezmyślną pracę. Czy moglibyście mi powiedzieć czy są naprawdę ciekawe zawody dla absolwentów studiów matematycznych w których człowiek rozwija się i często wykonuje nieszablonową pracę ? (jak to pisze od razu przypomniał mi się zawód maklera w którym jak "wygooglwałem" trzeba się ciągle kształcić no i w sumie giełda jest zmienna). Ciekawi mnie czy w finansach są ciekawe zawody które rozwijają człowieka a nie odmóżdżają i które promują kreatywność i analityczne myślenie a nią jak już wspomniałem szablonową i bezmyślną pracę wdłg. jakiegoś schematu.

Ktoś może powiedzieć, że zawsze można założyć firmę i być niezależnym - nie ma problemu też nad tym się zastanawiałem (miałem okazję na zajęciach z projektu UE tworzyć biznesplan wykładowca który to prowadził powiedział, że jest to nawet realne do wykonania). Nie wiem czemu ale bardzo kręci mnie tematyka związana z ryzykiem lub podejmowaniem decyzji rzeczy które można faktycznie robić zakładając działalność gosp. Matematyka to moja pasja a nawet odnoszę często wrażenie, że jest to moje powołanie rozwiązywanie zadań sprawia mi wiele radości dlatego pragnę związać przyszłość z tą dziedziną jednak jeżeli jedyną możliwością byłaby jakaś nudna robota to musiałbym się poważnie zastanowić czy pójść na takie studia.

Z góry dziękuję za pomocne komentarze mam nadzieję, że starsi koledzy matematycy przybliża mi perspektywy rozwoju jakie daję matematyka .
tomecio
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2014, 11:16

Post autor: tomecio »

Studia mają się średnio do pracy niestety ;/
malinam
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 13
Rejestracja: 11 sie 2020, 10:27
Płeć:

Re: Matematyka a ciekawe zawody w finansach/IT

Post autor: malinam »

Akurat po technikum ekonomicznym chyba w wielu firmach można znaleźć zatrudnienie.
.
ODPOWIEDZ