Studiowanie matematyki

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
laser15
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2012, 17:07
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: laser15 »

Tak słyszałem ale pewnie aby zdać te egzaminy trzeba być Einsteinem ;]
Awatar użytkownika
rayman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 797
Rejestracja: 13 gru 2011, 10:29
Podziękowania: 51 razy
Otrzymane podziękowania: 310 razy

Post autor: rayman »

By studiowac matematyke trzeba byc przede wszystkim osoba systematyczna i uparta
No nie wiem, w jednej biografii Einsteina przeczytalem, ze mial problemy z tabliczka mnozenia :)
\(\mathbb{Z_{nm}}\cong\mathbb{Z}_{m}\times \mathbb{Z}_{n} \Leftrightarrow (m,n)=1\)
\(L\supseteq K \Rightarrow L \Rightarrow Aut(L)\subseteq Gal(L:K)\)
\(M\otimes_{R}N\to M^{\prime}\otimes_{R}N\to M^{''}\otimes_{R}N\to 0\)
laser15
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2012, 17:07
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: laser15 »

W sumie ja słyszałem historie o jakimś znanym uczonym który miał kota i zrobił w drzwiach 2 dziury, 1 aby kot miał jak wyjść z domu a 2 aby miał jak wejść ;]

Jestem uparty i systematyczny, ale z doświadczenia widzę, że niektórym troszke luzu danego i zawalają wszystko dookoła, a na studiach jest sporo luzu i teraz moge mówić, że się będę starał a jak wyjdzie no to się dopiero okaże ;)

Teraz przede wszystkim matura;)
Awatar użytkownika
alexx17
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2084
Rejestracja: 27 mar 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
Podziękowania: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 937 razy
Płeć:

Post autor: alexx17 »

Z tym luzem to na matmie nie do końca prawda. Im wyżej uczelnia w rankingu tym mniej tego luzu. Przez pierwszy semestr sam myślałem, że trzeba być geniuszem, żeby odpaść, ale jak przyszło do egzaminów zmieniłem momentalnie zdanie. Drugi semestr w trakcie a od początku lutego nie miałem dnia kompletnie wolnego (nie licząc świąt).. Pewnie dlatego, że wybrałem takie a nie inne przedmioty, ale wole to i luźny trzeci rok, niż harówę przed aktuariatem. Dobrze się zastanów nad tym licencjatem, studia są ciężkie, ale korzyści potem nieporównywalne z wysiłkiem włożonym w studia. Małe FAQ: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... WhH3O9-uZQ
laser15
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2012, 17:07
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: laser15 »

Gdzie studiujesz? Jaką specjalność wybrałeś jeżeli można wiedzieć? I czy poszedł byś 2 raz na takie studia?
Awatar użytkownika
alexx17
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2084
Rejestracja: 27 mar 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
Podziękowania: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 937 razy
Płeć:

Post autor: alexx17 »

UWr, matematyka z informatyką i z pewnością poszedłbym na takie studia ponownie, bo zamiast przebimbać 5 lat i złapać magistra z nie wiadomo czego kosztem najmniejszego możliwego wysiłku (lub nawet braku), zasuwam i będę miał magistra z matmy na uczelni, po której mogę z łatwością znaleźć pracę. Takie jest moje zdanie. :)
laser15
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2012, 17:07
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Studiowanie matematyki

Post autor: laser15 »

No to dzisiaj stres dał znać i niestety PKT odpadły.... Miałbym +10% gdybym nie pomnożył funkcji no ale cóż tak bywa;)

A co byście wybrali? jakieś studia techniczne typu informatyka czy może właśnie informatykę z matematyka ale na UJ czy stosowaną na PK?
Awatar użytkownika
alexx17
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2084
Rejestracja: 27 mar 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
Podziękowania: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 937 razy
Płeć:

Post autor: alexx17 »

Miałem ten sam problem po maturze i wybrałem matmę (z infą). Na infie z tego co wiedziałem wtedy było koszmarnie ciężko zrobić licencjat, więc poszedłem w drugą stronę. Poza tym były jeszcze aspekty zdrowotne, bo siedzenie po kilkanaście godzin wykończyłoby mi oczy bardzo szybko. Nie wiem jak na tych uczelniach, które wymieniłeś, ale jeżeli kręci Cię programowanie to lepiej iść na czystą infę( i już teraz zacznij uczyć się pascala jeżeli nie miałeś lub samego C, nie zaczynaj C++ bez tych języków, bo nie ogarniesz). Mi się ta moja hybryda obecnie bardzo podoba, programowanie tez mam, ale nie w takich masakrycznych ilościach jak na infie.
Yvel
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2012, 17:35
Podziękowania: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 6 razy
Płeć:

Post autor: Yvel »

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napisze tutaj może akurat ktoś mi odpisze :)
Jaka jest szansa przeniesienia na drugim roku z jakiegoś uniwersytetu na UW? Chodzi mi o uniwerek jakiś na który się dostanę przy wyniku 74-80 z matmy, bo wiem, że na UW może to nie wystarczyć.
laser15
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2012, 17:07
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: laser15 »

Jak na razie najbliżej mi do matematyki w ekonomii na UJ jak myślicie dobry wybór? Chciałbym potem pracować w finansach .
Yvel
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2012, 17:35
Podziękowania: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 6 razy
Płeć:

Post autor: Yvel »

Laser też bardzo możliwe że na UJ pójdę na matmę tylko wolałbym w finansach. O ile czegoś nie pomieszałem, bo nie patrzyłem jeszcze jakie tam kierunki są dokładnie :D
laser15
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2012, 17:07
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: laser15 »

z tego co się orientuje to specjalność finansowa jest na magisterskich na UJ ;) masz 74-80 z matmy roz?
Yvel
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2012, 17:35
Podziękowania: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 6 razy
Płeć:

Post autor: Yvel »

Coś takiego. Może być za mało? ;/
laser15
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2012, 17:07
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: laser15 »

Chłopie z tego co się oriętuje to na UJ łatwo sie dostać ale trudniej utrzymać ;) Ja mam 60% z roz to sie troche obawiam ;)
Yvel
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2012, 17:35
Podziękowania: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 6 razy
Płeć:

Post autor: Yvel »

Ja bym miał dużo więcej, bo matura naprawdę prosta, ale zawiesiłem się na ciągu i próbowałem na 1000 sposobów go zrobić. W końcu wyszło, ale przede mną zostały chyba jeszcze 3 zadania i niecałe pół godziny :D
Ja planuję tylko na pierwszym roku na UJ a potem przenieść się na UW jeżeli da radę.
ODPOWIEDZ