studia - pytania o kierunek

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
jackoby
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2011, 18:24
Płeć:

studia - pytania o kierunek

Post autor: jackoby »

Witam forumowiczów:)
Mam pytanie. Jestem po mat-fizie i chciałbym iść na studia na informatykę lub automatykę i robotykę (wydział informatyczny) na politechnice poznańskiej. Niestety w szkole nic się nie nauczyłem z informatyki. Jedyne co robiliśmy to zabawa programem ELI. Czy będąc zielonym z tego przedmiotu można iść na takie studia? Nie umiem programować itp, ale planuje teraz przez te 2 miesiące jakoś się za to zabrać, żeby mieć jakiekolwiek pojęcie o tym (moglibyście polecić coś dla mnie, jakieś programy itp do nauki?). Czy na tych studiach zaczyna się uczyć od początku czy może lepiej mieć jakąś niewielka wiedzę o tym wszystkim?
proszę o pomoc:)
tamarind17
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2011, 18:07
Podziękowania: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy
Płeć:

Post autor: tamarind17 »

ja chodziłem do tech. informatycznego i teraz też idę na infe tylko na polibude śląską.
Ale wracając do pytań:
Jeżeli idzie o programowanie to w szkole przerobiliśmy PASCALA (dobre w ramach nauki ale stare jak świat) i C++ (to już było o wiele lepsze) aczkolwiek nic specjalnego nie robiliśmy.
Z tego co się orientowałem to nie trzeba znać programowania (przynajmniej tak jest niby w gliwicach) ale wiadomo że zawsze lepiej ogarniać już na wstępie - wtedy mamy więcej czasu na naukę przedmiotów matematycznych, które są chyba najważniejsze i najtrudniejsze na tym kierunku
mikolajdrew
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2012, 18:51
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: mikolajdrew »

Zamiast Pascala propomuję zapoznac się z c++, javą i php. te trzy języki przydają się na infie niesamowicie. Bynajmniej u mnie tak było :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
artuditus
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 214
Rejestracja: 11 sty 2013, 11:36
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 67 razy
Płeć:

Post autor: artuditus »

Zwykle studia informatyczne rozpoczynają się od nauki języka C++. Teoretycznie zaczyna się od podstaw, ale tempo pracy jest dość szybkie dlatego lepiej zapoznać się z owym językiem.Faktycznie ważna jest znajomość matematyki na poziomie umożliwiającym szybkie opanowanie podstaw analizy matematycznej oraz algebry liniowej. Na niektórych studiach inżynierskich ,informatycznych jest też fizyka.
Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona.
ODPOWIEDZ