Jakie studia w Polsce?

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
chybby
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2015, 02:49
Kontakt:

Post autor: chybby »

Dokładnie, też tak uważam. Studia to głupota, tylko wydane pieniądze a potem i tak pracy brak... Lepiej fach w ręki, i los we własnych rękach!
holder
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2015, 01:06
Kontakt:

Post autor: holder »

MI się też tak wydaję... ludzie dalej myślą, że studia to prestiż, a właśnie już nie. Taka przechowalnia bezrobotnych jak to kiedyś ktoś powiedział :D
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

Rzeczywiście, inteligentny człowiek poradzi sobie w każdej sytuacji. Ten mniej inteligentny musi się dostosować do sytuacji zewnętrznej, a ta czasem preferuje tych po studiach, a czasem tych "fachem w ręku". Problem jest taki, że zmiany następują coraz szybciej. Żeby nadążyć - lepiej się zabezpieczyć za młodu :) .
Wniosek : STUDIOWAĆ ! ( a fach swoją drogą - coś trzeba umieć - szyć, gotować, garnki lepić - ale nabycie tych umiejętności wymaga mniej czasu)
nonese
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2015, 01:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: nonese »

Jak widzę takie wątki to od razu przychodzą mi na myśl takie kierunki jak zarządzanie, europeistyka i inne śmieszne, nieprzydatne, po których nie ma pracy :D
żaklina
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2017, 10:47
Płeć:

Post autor: żaklina »

Wybór szkoły powinien iść w parze z zainteresowaniem ,ale nie w Polsce.U nas uczysz się dla zasady a później robisz to co się trafi.Nie wiele jest kierunków które zapewnią później godną pracę.Myślę tu o prawie i medycynie.
maczynski
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:39

Re:

Post autor: maczynski »

żaklina pisze:Wybór szkoły powinien iść w parze z zainteresowaniem ,ale nie w Polsce.U nas uczysz się dla zasady a później robisz to co się trafi.Nie wiele jest kierunków które zapewnią później godną pracę.Myślę tu o prawie i medycynie.
Młody prawnik albo lekarz i godna praca oraz płaca? Żyjemy chyba w innej rzeczywistości. Studia zbieżne z zainteresowaniami najlepiej pod przyszły biznes.
antek8
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2017, 13:57
Płeć:

Post autor: antek8 »

Po czesci zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia co do zalozenia wlasnej firmy. W praktyce sprawa juz nie wyglada tak latwo. Trzeba miec przeciez jakies wyksztalcenie zwiazane z zarzadzeniem czy tez finansami jako fundamenty tego co staramy sie zbudowac. Wiadomo trafia sie jakies przypadki ludzi, ktorzy bez zadnej edukacji stworzyli mega biznesy .. jednak to sa tylko wyjatki potwierdzajace regule :) Dobrym miejscem do zdobycia potrzebnej wiedzy moga byc Studia MBA, prawda? Przegladalem z ciekawosci ranking mba polska gdzie wysoko uplasowaly sie Studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej ( wiecej na ich temat tutaj http://studiamba.wsb.pl/dlaczego-wsb/lider-rankingow ) Sa moze na forum osoby, ktory ukonczyly tego typu kierunek? Interesuje mnie jak to wszystko wyglada w praktyce oraz ile mozna wyniesc z nich wartosciowej wiedzy. Doszly mnie nawet sluchy o zajeciach z ludzmi prowadzacymi naprawde powazne biznesy, prawda to?
vbc2
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2017, 07:30
Kontakt:

Re: Jakie studia w Polsce?

Post autor: vbc2 »

Myślę, że pomysł jest dobry, jak uda Ci się zdobyć stypendium - super!
alfred332
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, 11:19
Płeć:

Post autor: alfred332 »

wszedzie tak samo :P
Derya
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Jakie studia w Polsce?

Post autor: Derya »

Po dobrym ścisłym kierunku jakoś nie widzę problemów ze znalezieniem pracy :)
Vivoca
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2017, 00:18
Kontakt:

Post autor: Vivoca »

Politechnika to zawsze dobry wybór. Inż przed nazwiskiem działa na niektórych magicznie, zwłaszcza jak się jest kobietą ;)
Gladzik
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:12

Post autor: Gladzik »

alldona
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2018, 17:45

Re: Jakie studia w Polsce?

Post autor: alldona »

Gdybyście szukali dobrej uczelni, na którą można się wybrać na fizjoterapię lub pielęgniarstwo to polecam Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie http://mum.edu.pl/. Od przyszłego roku rusza tu też położonictwo i wówczas szkoła ta będzie jedyną w kraju placówką niepubliczną z tym kierunkiem :)
kiana
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2018, 19:23

Post autor: kiana »

A jakie studia byście polecali jeśli w przyszłości chciałbym prowadzić własne biuro z nieruchomościami i np. doradzać firmom przy wyborze biur do wynajęcia, szukać lokalizacji pod te biura i negocjować z najemcami wysokości czynszów np? Na jaki kierunek powinienem iść i na jaką uczelnie najlepiej?
ODPOWIEDZ