Jakie studia w Polsce?

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
kurczak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:43
Płeć:

Jakie studia w Polsce?

Post autor: kurczak »

Czesc nad jakimi kierunkami mysliscie? Ja zastanawiam sie nad wyzsza szkola bankowa, mocna wygrac tam darmowe roczne stypendia.. jednak mam pytanie, czy ktos z Was orientuje sie jaki jest tam poziom i ogolnie posiada jakies info?
Kerkyros
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 71
Rejestracja: 17 paź 2010, 16:31
Podziękowania: 36 razy
Otrzymane podziękowania: 7 razy
Płeć:

Post autor: Kerkyros »

Generalnie odradzałbym jakieś wyższe szkoły wszystkiego najlepszego, a ta podana przez ciebie trochę mi na taką wygląda.
Jestem głąbem, wybacz mi :D
tamarind17
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2011, 18:07
Podziękowania: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy
Płeć:

Post autor: tamarind17 »

ja planuję iść na Politechnikę Śląską do Gliwic na kierunek informatyki :)
idzie tam ktoś lub czy ktoś tu studiuje już z forumowiczów? :)
Kamila1023
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 42
Rejestracja: 07 mar 2010, 15:55
Lokalizacja: Kraków/ Opolskie
Podziękowania: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: Kamila1023 »

Nie polecam wyższej szkoły bankowej, oczywiście nie obrażając nikogo, moi znajomi tam studiują i jest to kolejna szkoła typu: płacisz i masz.
Awatar użytkownika
artuditus
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 214
Rejestracja: 11 sty 2013, 11:36
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 67 razy
Płeć:

Post autor: artuditus »

Polecam automatykę i robotykę,mechatronikę,informatykę itp. Każde studia są dla ludzi tylko dzisiaj często zapomina się, że są procesem w którym pracujemy głównie sami, a zadaniem wykładowców jest nas ukierunkowować.
Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona.
lackyyy
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2015, 13:12
Płeć:

Post autor: lackyyy »

Ja polecam informatykę na Politechnice Poznańskiej.
ilonuucha
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:24
Płeć:

Post autor: ilonuucha »

Może napisz gdzie widzisz siebie za 15, 20 lat a łatwiej nam będzie Ci pomóc.
1dorota
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2015, 21:05
Płeć:

Post autor: 1dorota »

wybór studiów zależy od 2 rzeczy. Czym się interesujesz i co chcesz robić w przyszłości. Nie ma aktualnie pewnych studiów po których na pewno znajdziesz dobrze płatną pracę. Z drugiej strony bez sensu studiować coś czego nie będziesz robić po studiach lub całe życię męczyć się robiąc coś czego nie lubimy
zapalana
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2015, 19:34
Płeć:

Post autor: zapalana »

1dorota zacząć trzeba od tego że nie każdy wie w tym wieku co chce robić za 30 lat.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

za 30 lat to...przesada ale tak za 5-10 lat ?
warto się zastanowić
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

czy nie warto czas zmarnowany na studiach przełożyć na rozkręcenie własnego bussinesu:)
jeśli się uda, to będziecie wtedy o te 5-20lat do przodu w stosunku do swoich rówieśników
i nikt nie zapyta wtedy czy masz tytuł inż. mgr czy dr
trzeba mieć tylko dobry pomysł :!:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
majaturchan
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2015, 14:17
Płeć:

Re: Jakie studia w Polsce?

Post autor: majaturchan »

Bardzo ciężko jest zdecydować się na jakiś kierunek, jeśli nie ma się konkretnych priorytetów. Często wiele osób zwraca uwagę na statystyczne zapotrzebowanie na dany kierunek nie interesując się w ogóle daną branżą. Trzeba mimo wszystko jednak zwracać uwagę na swoje zainteresowania, to co lubimy robić, bo studia dają nam wykształcenie w danej dziedzinie. z którą możemy związać się przez wiele lat. jednakże wiele osób po studiach pracuje w zupełnie innej branży i zawodzie, niż początkowo zakładali.
LeonON
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:35

Post autor: LeonON »

Ja jestem typowym umysłem ścisłym więc studia humanistyczne odpadały w przedbiegach. Maturę pisałem rok temu i rozważałem tylko kierunki po których zdobędę tytuł inżyniera. Ostatecznie wybrałem UTH w Warszawie, kierunek Transport ze specjalnością Budowa i eksploatacja samochodów. Trochę miałem obawy czy dam radę, ale ostatecznie jestem bardzo zadowolony i myślę, że pracę też później uda mi się znaleźć, tym bardziej, że już trochę w tym kierunku praktykuję.
szrede
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2015, 02:44

Post autor: szrede »

Nie dowiesz się niczego z forum, sam musisz przemyśleć i rozejrzeć się...
joanngo
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2015, 08:50
Kontakt:

Post autor: joanngo »

Ogólnie przez ogólny dostęp do studiów straciły one na prestiżu. Warto zadać sobie pytanie, czy w ogóle warto studiować. Czy nie lepiej poświęcić ten czas na praktyczną naukę. Owszem, niektóre kierunki są niezastąpione, ale zdecydowana większość to papka, którą można spokojnie opanować samemu.
ODPOWIEDZ