Czy ktoś może mi opowiedzieć o geometrii algebraicznej?

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Jetsu
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2021, 21:56
Płeć:

Czy ktoś może mi opowiedzieć o geometrii algebraicznej?

Post autor: Jetsu »

Moja szkoła prowadzi kurs „Wprowadzenie do geometrii algebraicznej” i niektórzy narzekają, że to nie jest „prawdziwa” geometria algebraiczna. W konspekcie kursu znajdują się takie słowa jak „przestrzeń afiniczna i rzutowa”, „twierdzenie Bezouta”, „pierścienie lokalne” itp.

Naprawdę nie wiem, co oznacza „prawdziwa” geometria algebraiczna ... Ale może ludzie, którzy na to narzekają, naprawdę myślą, że kurs powinien być nowocześniejszy. Może?

Widzę, co to oznacza w geometrii różniczkowej: istnieje klasyczna geometria różniczkowa krzywych i powierzchni, a także bardziej nowoczesna, abstrakcyjna teoria rozmaitości gładkiej. Myślę więc, że dostrzegam różnicę między „klasyczną” a „nowoczesną”, jeśli chodzi o geometrię różniczkową. Czy istnieje analogiczna różnica między „klasyczną” a „nowoczesną” geometrią algebraiczną?

O co tyle szumu? Czy jest coś, czego tu brakuje?

Nawiasem mówiąc, nikt nie wydaje się narzekać na klasyczną teorię reprezentacji lub klasyczną algebrę przemienną, lol.
malinam
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 13
Rejestracja: 11 sie 2020, 10:27
Płeć:

Re: Czy ktoś może mi opowiedzieć o geometrii algebraicznej?

Post autor: malinam »

Przyłączam się do pytania, również potrzebuję informacji na ten temat.
https://meblowa1.pl/system-biuro/zestawy-mebli-biurowych/
ODPOWIEDZ