politechnika poznanska

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
karrol
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 14
Rejestracja: 28 lis 2008, 23:12

politechnika poznanska

Post autor: karrol »

co sadzicie o politechnice poznanskiej?
wydaje mi sie ze najodopwiedniejszy jest wydzial informatyki i zarzadzania...
zawsze chcialem robic cos z informatyka ale podobno strasznie trudno sie tam dostac..
wiecie cos na temat kierunkow z tego wydzialu?
ktory bedzie w przyszlosci najodopowiedniejszy?
trudno sie na nie dostac?

wiem ze jest logistyka , informatyka , inzyneria bezpieczenstwa , zarzadzanie , automatyka i robotyka... chcialebym isc na ta informatyke ale podobno to jest jednen z najbardziej obleganych kierunkow... ktos z was moze jest na tym kierunku albo koledzy chodza?

licze na wasze posty..
pozdrawiam
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

Politechnika w Poznaniu cieszy się dobrą opinią, więc na pewno warto tam studiować. Co do tego, że ciężko się dostać. No cóż, na niektóre kierunku łatwo nie jest i trzeba się z tym liczyć. Aczkolwiek wg mnie jest to dodatkowa mobilizacja do wzmożonej pracy, warto więc stawiać sobie takie cele. Po dokładniejsze informacje na temat kierunków, ewentualnych progów radziłbym udać się na stronę uczelni, bo tam powinieneś dowiedzieć się więcej. Od siebie dodam, że to, że wiesz już co Cię kręci na tyle, żeby to studiować to już jest atut; ja cały czas się waham a czasu coraz mniej :wink:
pycek
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 53
Rejestracja: 02 sie 2008, 19:06

Post autor: pycek »

karrol pisze:ktory bedzie w przyszlosci najodopowiedniejszy?
Prawda jest taka,ze praktycznie kazdy kierunek techniczny daje nam gwarancje na dobra prace w przyszlosci.Rozne statystyki mowia ze za kilkanascie lat bedzie brakowac inzynierow,ale za to bedzie duzy nadmiar humanistow,prawnikow,pedagogow itd.Zreszta tu masz pierwsza dziesiatke najbardziej popularnych i obleganych kierunkow w tym roku:
1. Pedagogika
2. Prawo
3. Zarządzanie
4. Ekonomia
5. Administracja
6. Stosunki międzynarodowe
7. Informatyka
8. Filologia: specjalność: filologia angielska
9. Turystyka i rekreacja
10. Socjologia

No chyba nie trzeba tu niczego komentowac;]

Na informatyke owszem,ciezko sie jest dostac,ale Ty chyba masz jeszcze sporo czasu takze na pewno zdazysz sie dobrze przygotowac do matury:) A poza tym warto wziac jako alternatywe inne kierunki;] Ochrona srodowiska czy Budownictwo.
pozdrawiam
karrol
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 14
Rejestracja: 28 lis 2008, 23:12

Post autor: karrol »

nowy rok - nowe postanowienie :D
wiecej sie uczyc matmy.. mam nadzieje ze wystarczy mi motywacji
Mateusz_
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:13

Post autor: Mateusz_ »

ja mam dylemat gdzie isc...
polibuda poznańska, zarządzanie inżynieria produkcji/transport
czy uniwersytet ekonomiczny w poznaniu ekonomia/finanse i rachunkowość

nie wiem czy na polibudzie dalbym rade, ale czy ekonomia jest perspektywistycznym kierunkiem?
rafi294
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:36
Płeć:

Post autor: rafi294 »

Hmmm, celowałbym w Wawę...
konnan
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:12
Płeć:

Re: politechnika poznanska

Post autor: konnan »

@rafi294 Ja też odradzam pp.

Ja mam dość spore doświadczenie z PP, mam kumpla na ekonomicznym. tu i tu nie jest za dobrze. W polskich uczelniach jest problem z podejściem do studenta. Brak chęci, dobrej woli i umiejętności do przekazywania wiedzy. Żeby znieść Polskie studia trzeba być debilem z samozaparciem który nie zna się na danym kierunku. Niech nie dziwi cię że wykładowca z innego kierunku uczy Cię czegoś z kompletnie nie swojego fachu, oni "znają się na wszystkim". Efektem takiego podejścia jest pseudo naukowy bełkot dorównujący temu z teorii quad.
Ci ludzie nie mają ani prawdziwych osiągnięć naukowych (nasze innowacyjne dzieła to kopie z zagranicy) ani nie tworzę dzieł naukowych - co to za syf którego nikt nie chce czytać ani drukować. Cytując kogoś "żadne wydawnictwo nie wydrukuje takich szmat jak oni piszą" - i jest w tym dużo prawdy, bo co to za książka której nie chce nikt czytać a Ci którzy zostali do tego zmuszeni słabo ją oceniają. Rozwiązaniem problemu z pseudo-wydawnictwo Politechniki Poznańskiej....
I takie jest podejście na całej uczelni (i być może w całym systemie Polskiej "edukacji"). Mamy pseudo-naukę, pseudo-profesorów, pseudo-osiągnięcia i pseudo-uczelnie.

Gdybym mógł wam coś polecić, wykasłajcież to że Wy jeszcze macie szansę i uciekajcie stąd. Do innego kraju, na inne uczelnie... Wbrew temu co nam tu wmawiają międzynarodowa matura nie jest wymogiem.
I pamiętajcie o nauce we własnym zakresie bo tego czego sami się nauczycie wam nie zabiorą, a uczelnia nic nie uczy i daje tylko pseudo-papier.
wojtek19
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2013, 15:00

Re:

Post autor: wojtek19 »

rafi294 pisze:Hmmm, celowałbym w Wawę...
Ja też się będę chciał wybierać do W-wy, jedna z lepszych wg mnie.
ODPOWIEDZ