Zadania ze strony a matura rozszerzona

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Euvarios
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 54
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:02
Podziękowania: 31 razy
Płeć:

Zadania ze strony a matura rozszerzona

Post autor: Euvarios »

Witam, mam dość dziwne pytania. Jak się mają poziomy trudności z zadań na stronie w porównaniu do trudności zdań z matury? Może inaczej. Czy zadania z matury rozszerzonej są zbliżone do zadań trudnych/"3-gwiazdki" z tej strony, czy może łatwiejsze? Czy jeżeli ktoś potrafi rozwiązywać te trzygwiazdkowe zadania, to powinien poradzić sobie z większością zdań na maturze rozszerzonej?
VirtualUser
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 113
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:34
Podziękowania: 34 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:

Post autor: VirtualUser »

Duża część zadań pochodzi tutaj z różnych zbiorów, które często nijak mają się do matury, zwłaszcza tej od 2015 roku. Są ciekawe, ale nie można uznawać ich za idealne do przygotowań. Co do trudności, to po co o to pytać na forum? Wejdź na cke i sam porównaj :D Ogólnie zadania na maturze są na poziomie tych łatwych/średnich, czasami jakiś ewenement się trafi, ale to rzadko.
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Zadania ze strony a matura rozszerzona

Post autor: michal2323 »

JA akurat wiele nauczyłem się dzięki zadaniam z tej strony.Jeśli chodzi o trudnośc to zadania z tego serwisu sa zdecydowanie trudniejsze od tych z matury z cke(oczywiscie wiekszosc).Zadania z matur można porównać do tych z 2 gwiazdkami z zadania.info,jednak zdarzaja się n maturce zadania,które na zadania.info maja 3 gwiazdki.Jednak zwykle jest max.1 takie zadanie na cala mature i to za bardzo mala liczbe pkt,najczesciej jakis dowod geometryczny. W ogóle to niektóre zadania z 3 gwiazdkami wcale nie są takie trudne inne z kolei są mega trudne,wiec musisz sam ocenic.Mysle,że warto przerobić równiez zadania z 3gwiazdkami,ale te łatwiejsze
ODPOWIEDZ