stare arkusze

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
okide
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2014, 11:35
Podziękowania: 4 razy
Płeć:

stare arkusze

Post autor: okide »

Szukam arkuszy starych matur. Chciałbym dowiedzieć się jak wyglądał arkusz z matematyki rozszerzonej z 1986. Ktoś widział, słyszał. Mile widziane pdf-y :)
dadam
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1104
Rejestracja: 18 sty 2012, 13:40
Otrzymane podziękowania: 575 razy
Płeć:

Re: stare arkusze

Post autor: dadam »

Nie wiem jak wyglądała matura w 1986. Ja pisałam maturę rozszerzoną w 1997 i wtedy było 5 dość rozbudowanych zadań, z których trzeba było sobie wybrać i zrobić 3 .
Otrzymałeś odpowiedź lub podpowiedź do umieszczonego zadania? Podziękuj autorowi za rozwiązanie!
Panko
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2946
Rejestracja: 20 gru 2013, 21:41
Lokalizacja: Radom
Otrzymane podziękowania: 1556 razy
Płeć:

Post autor: Panko »

To było pięć prostych zadań ( no zadanek) łatwiutkich ,że nie potrzebne były żadne tablice wzorów.
wybierałeś trzy i już. Potem pojawiło się zadanie na celujący .
Przykłady onieśmielały piszących swoją prostotą tak ,że znęcali się nad nimi do woli i takiż stopień otrzymywali.
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Kiedyś nie było 'rozszerzenia'. Matury generalnie były dzielone na mat-fiz i zwykłe, do tego w różnych województwach były różne. Do tego w klasach autorskich były jeszcze inne. Jak chcesz zobaczyć ciekawe matury, to popatrz na skany na dole tego artykułu:
http://www.zadania.info/n/2046989
Pokażcie mi dzisiejszego maturzystę, który chociaż zrozumie treść tych zadań.
dadam
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1104
Rejestracja: 18 sty 2012, 13:40
Otrzymane podziękowania: 575 razy
Płeć:

Post autor: dadam »

Oprócz zbioru zadań Dróbka, Szymański korzystaliśmy m.in z poniższych zbiorów:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/matem ... 65748.html

http://allegro.pl/zbior-zadan-maturalny ... source=mlt
Otrzymałeś odpowiedź lub podpowiedź do umieszczonego zadania? Podziękuj autorowi za rozwiązanie!
dadam
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1104
Rejestracja: 18 sty 2012, 13:40
Otrzymane podziękowania: 575 razy
Płeć:

Re: stare arkusze

Post autor: dadam »

Teraz jest więcej zadań. Któregoś nie zrobisz - idziesz dalej i nic się nie dzieje. Wówczas zadania były rozbudowane i czegoś nie potrafiłeś zrobić lub gdzieś się pomyliłeś to leżało całe zadanie. Osobiście wydaje mi się, że dzisiejsza matura jest dużo prostsza (wiele rzeczy z podstawy programowej wypadło), ale sprawdza wiedzę chyba lepiej niż tamta :)
Otrzymałeś odpowiedź lub podpowiedź do umieszczonego zadania? Podziękuj autorowi za rozwiązanie!
okide
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2014, 11:35
Podziękowania: 4 razy
Płeć:

Post autor: okide »

Teraz bardziej chodzi o sprawdzenie umiejętności niż myślenie. Co prawda jedno i drugie się przyda :D .
Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości.
czaplaagn
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2015, 10:46
Płeć:

Re:

Post autor: czaplaagn »

okide pisze:Teraz bardziej chodzi o sprawdzenie umiejętności niż myślenie. Co prawda jedno i drugie się przyda :D .
Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości.

Ale wszystko idzie w keirunku zachodu i juz nie dlugo bedziemy miec arkusze gdzie wystarczy ruszyc glowa.
szerszenx
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2019, 14:55
Płeć:

Re: stare arkusze

Post autor: szerszenx »

Ja miałem na maturze (1986 rok) zadanie:
Oblicz pole figury, ograniczonej wykresami funkcji \(f(x)=x^2+2x+2\) i \(g(x)=-x^2+4x+6\). Prościzna ;-) Nie to, co te masakrycznie trudne zadania teraz :) :) :)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2020, 21:24 przez Jerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawa wiadomości; formy matematyczne pisz w kodzie!
ODPOWIEDZ