figury geometryczne - trójkąty

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
jozek
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2014, 21:40
Płeć:

figury geometryczne - trójkąty

Post autor: jozek »

To od początku.Chodzę do 1 LO i mam straszne problemy z matematyką.Na semestr miałem 2 ale tylko dlatego ponieważ nauczycielka widzi że sie staram ale 2 mnie słabo satysfakcjonuję bo co później z maturą? Sama sie nie zda. Chodzi o to że w nowym semestrze miałem już 3 sprawdziany!Z jednego mam 2 a z pozostałych 1 i 1 ;/.Nasza nauczycielka mimo dobrego serca uczyć nie potrafi!Zgłąszalismy problem do dyrektorki i prosbę o zmianę nauczyciela ale to niemożliwe;/ Ona poprostu nie umie uczyć.
I tu zaczyna się moja prosba w stosunku do was.Sprawdzian z figury geometryczne - trójkąty muszę poprawić, czy ktos może mi powoli wytłumaczyć czego mam sie uczyć po kolei żebym to troche ogarnął? Będę sie uczył z internetu na YT są nawet ciekawe filmiki z których co nieco można ogarnąć.
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Powtórz :
1)rodzaje trójkątów:ze względu na boki oraz ze względu na kąty.
2) odcinki i inne linie związane z trójkatem (wysokość,dwusieczna,środkowa,symetralna)
3)Tw. o wysokościach (przecinają się w jednym punkcie)
4)Tw. o środkowych (przecinają się w środku ciężkości,który dzieli środkowa w stosunku 2:1 licząc od wierzchołka)
5)Tw. o odcinku łączącym środki boków trójkata (równoległy do trzeciego boku i równy jego połowie)
6)Suma miar katów wewnętrznych
7)Wyznaczanie środka okręgu wpisanego i okręgu opisanego
8)Trójkąt prostokątny ,nazwy boków,tw.Pitagorasa,obliczanie pola,obliczanie wysokości psdającej na przeciwprostokątną,
obliczanie trzeciego boku gdy znasz dwa,obliczanie promienia r okręgu wpisanego,obliczanie promienia R okręgu opisanego.
9)Trójkąt równoboczny,wzory na h i na P
10)Obliczanie pól i obwodów różnych trójkątów.
11)Podobieństwo i przystawanie trójkątów (po 3 cechy-rozpoznawanie i stosowanie)
12)Tw.o sumie dwóch boków trójkąta,która zawsze jest większa od trzeciego boku.
!3)Jeśli były wiadomości z geometrii analitycznej,to również trzeba umieć je stosować.
14)Rozwiązuj zadania podobne do tych które były na lekcjach.Z podręcznika,z ćwiczeń i innych źródeł.
POWODZENIA :D
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
lackyyy
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2015, 13:12
Płeć:

Post autor: lackyyy »

11. A gdzie znajdę więcej zadań by to poćwiczyć?
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Andrzej Kiełbasa-Matura z matematyki.
Dobra rzecz,ładne zadania...
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
ODPOWIEDZ