WYBÓR KIERUNKU

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
adamiak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2018, 16:14
Płeć:

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: adamiak »

Zdecydowanie techniczne kierunki owocują w przyszłości ;) Ale jak będziesz dobry w tym co robisz, to wszędzie się dorobisz :)
Ewuniak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2018, 09:05

Post autor: Ewuniak »

Ścisłe kierunki, ewentualnie dietetyka.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re:

Post autor: korki_fizyka »

swpt pisze:Rok przerwy nie jest dobrym pomysłem według mnie. Człowiek pójdzie pracować do McDonald's, bo gdzie indziej mógłby po szkole średniej, przepracuje rok, w międzyczasie zapominając o wszystkim, czego nauczył się w szkole, a i tak nie znajdzie tego czegoś, co będzie chciał robić w życiu. Pasja może pojawić się o wiele później albo wcale. Dlatego lepiej nie marnować czasu (tym bardziej, jeśli ktoś ma już rok w plecy - technikum), wybrać dobry kierunek, znaleźć pracę i jakoś żyć.
A czemu musi iść pracować do McD :?: to ma być rok na przemyślenia a nie na pracę. Otium :!: albo podróż dookoła świata 8) a w ogóle to czy trzeba studiować :?: skoro "już rok stracony w technikum", to można zacząć zaraz po maturze rozkręcać własny interes i będziesz wtedy 4-5 lat do przodu w tym wyścigu szczurów :lol:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
DorotaKa
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2015, 17:22

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: DorotaKa »

Myślę ze poza wszelkimi wynikami, istotne jest również to, co chciałabyś robić. Nie chodzi o to, zeby isc gdzies bo opinie dobre, bo prestiz skoro nie bedzie Cie to zupełnie interesowało, nie bvedziesz miała motywacji do nauki. Powodzenia i samych pozytywnych decyzji
elveer
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2018, 20:38

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: elveer »

Zdecydowanie kierunki techniczne. Jest tu tak duży wybór, ze na pewno coś się uda wybrać.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: korki_fizyka »

elveer pisze:Zdecydowanie kierunki techniczne. Jest tu tak duży wybór, ze na pewno coś się uda wybrać.
Tu czyli gdzie :?: pewnie niedługo pojawi się jakaś reklama :)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Beee
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2019, 22:52

Post autor: Beee »

Można skorzystać z doradztwa zawodowego niby ale nie mam pojęcia czy to działa
izajatczak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: izajatczak »

Zamiast doradztwa zawodowego, przeanalizujmy sobie w czym jesteśmy mocni oraz co chcielibyśmy ewentualnie w przyszłości robić. Nie kierujmy się tym, gdzie idą nasi znajomi, czy tym gdzie zarobimy najwięcej. Szkoda tracić czas na pracę w zawodzie który znienawidzimy prędzej czy później :)
Beee
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2019, 22:52

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: Beee »

A czym taka analiza różni się własnie od doradztwa zawodowego? Chyba w praktyce niczym.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: korki_fizyka »

dużo już wtopiłeś :?: 10 min temu pisałeś, ze dopiero planujesz :D
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Oleszna
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:29
Płeć:

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: Oleszna »

izajatczak pisze: 30 maja 2019, 12:33 Zamiast doradztwa zawodowego, przeanalizujmy sobie w czym jesteśmy mocni oraz co chcielibyśmy ewentualnie w przyszłości robić. Nie kierujmy się tym, gdzie idą nasi znajomi, czy tym gdzie zarobimy najwięcej. Szkoda tracić czas na pracę w zawodzie który znienawidzimy prędzej czy później :)
Też tak uważam. Znam wiele osób, które na pierwszym, a nawet kolejnych latach studiów stwierdziły, że to nie dla nich i podjęły inny kierunek. I nie widziałam, żeby ktoś z nich żałował swojej decyzji, w przeciwieństwie do osób, które zostały na kierunkach niby przyszłościowych, inżynierskich, ale tylko się tam męczyły, a z praca i tak było ciężko. Najważniejsze jest to, do czego masz predyspozycje, w czym się czujesz dobrze, co Cię interesuje itd. Niektóre Twoje cechy osobowości np. duże zapotrzebowanie na bodźce, może powodować, że szybko wypalisz się siedząc za biurkiem przy finansach. Z kolei, jeśli czymś się pasjonujesz, to możesz osiagnąć sukces np. w niskoopłacanym zawodzie, bo zwyczajnie będziesz w nim dobry. :wink: Mogę polecić Ci artykuł https://perso.in/blog/jak-osobowosc-pom ... j-kariery/ pomocny do wybrania odpowiedniego dla siebie kierunku, który zaowocuje pracą, która nie będzie jedynie przykrym obowiązkiem. :)
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: korki_fizyka »

Zainteresowało mnie zwłaszcza to " duże zapotrzebowanie na bodźce" :) może rozwiniesz tę myśl?
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Lamper
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2020, 12:36

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: Lamper »

Jak dla mnie ma rację. A z tymi bodźcami, to pewnie chodziło o różnice jak pomiędzy pracą w laboratorium albo siedzeniem w fakturach. Raczej pierwsza opcja jest bardziej różnorodna :)
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: korki_fizyka »

Ja bym raczej obstawiał parytet.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
MartynaB
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2020, 18:13
Płeć:

Re: WYBÓR KIERUNKU

Post autor: MartynaB »

Wybór studiów nie należy do decyzji jakie można podjąć na szybko. Natomiast wiele osób ma takie podejście, że wybierze cokolwiek byle iść na nie. Później owocuje to jedynie brakiem możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy. W życiu zawsze trzeba myśleć w perspektywie długoterminowej gdyż każda nasza decyzja ma wpływ na przyszłość. W pierwszej kolejności warto sprawdzić po jakich kierunkach mamy największe szanse na satysfakcjonującą karierę. Chętnie są wybierane takie kierunki jak e-marketing ponieważ jest duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.. Mam tutaj na myśli nie tylko dobre zarobki ale też możliwość rozwijania się dalej. Nie ma chyba nic gorszego niż stagnacja.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2020, 22:48 przez Jerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nieuprawniona reklama
ODPOWIEDZ