pytanie

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Mafmayks
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2021, 22:21
Podziękowania: 8 razy
Płeć:

pytanie

Post autor: Mafmayks »

cześć
trochę dziwne pytanie, ale ciekawi mnie to a jakoś nie wyskakiwało nic konkretnego w google nawet jak wyszukiwałem po ang.
co oznacza w matematyce symbol pioruna/błyskawicy? sprzeczność? coś takiego?
TheGreatIgnatius
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2022, 22:34
Płeć:

Re: pytanie

Post autor: TheGreatIgnatius »

siema
z tego co słyszałem taki piorun rzeczywiście jest symbolem sprzeczności, lecz nie jest bardzo szeroko znany, więc nie każdy może pojąć, co oznacza, lecz zakładam, że łatwo się domyślić co znaczy taki piorun, kiedy zobaczy się go w szerszym kontekście :)
fredrodriquez
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2023, 10:52
Płeć:

Re: pytanie

Post autor: fredrodriquez »

Cześć! Myślę, że w matematyce symbol grzmotu lub błyskawicy nie ma jasnego i ogólnie przyjętego znaczenia. W niektórych przypadkach, szczególnie w kontekstach związanych z logiką matematyczną, symbol pioruna lub błyskawicy może zostać użyty do oznaczenia sprzeczności. Oznacza to, że w danym kontekście matematycznym istnieje sprzeczność lub niespójność.
lupik
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2023, 19:20
Kontakt:

Re: pytanie

Post autor: lupik »

ja też tak słyszałem o znaku sprzeczności. ostatnio nawet przerabialiśmy coś na zajęciach i ktoś dopytywał - nie była to do końca łatwa i jasna odpowiedź ze strony prowadzącego ale ostatecznie na tym stanęło
janusz55
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1502
Rejestracja: 01 sty 2021, 09:38
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 399 razy

Re: pytanie

Post autor: janusz55 »

Dodatkowo wymyślony znak zamiast dotychczas używanych słów: sprzeczność albo Reductio ad Absurdum.
ODPOWIEDZ