Obliczanie raty

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
akasz
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2023, 19:24
Płeć:

Obliczanie raty

Post autor: akasz »

Hej
Mam problem z zadankiem
Kompletnie nie wiem jak się za nie zabrać
Oblicz jaką maksymalną ratę nowego kredytu może miesięcznie płacić klient, który zarabia miesięcznie 7365,54. Klient nie posiada dzieci, ale ma kredyt hipoteczny z ratą 1342, ratę na meble 546 i ratę na samochód 800.
Bardzo proszę o pomoc i ewentualne wyjaśnienie mojej niewiedzy ;)
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Obliczanie raty

Post autor: grdv10 »

To wszystko zależy od zdolności kredytowej obliczanej przez bank. Matematyka nic tu nie pomoże. To bardziej wewnętrzne przepisy każdego z banków. Odpowiedź na Twoje pytanie tutaj na forum nie jest możliwa.

Jeśli przyjmiemy mniej więcej 2600 zł zobowiązań, to zostanie ok. 4700 zł na miesiąc. Na utrzymanie się to wystarczy. Ale określenie zdolności kredytowej wymaga podania bardziej szczegółowych informacji, czasem łącznie ze zdrowotnymi. Strzelałbym w kwotę rzędu 1000 zł, ale są to moje subiektywne odczucia.

Piszesz, że masz problem z zadankiem. Tak - ono dotyczy Twojej osoby. Proponuję udać się do kilku banków na rekonesans. Tam Twoje zadanie zostanie bez problemu rozwiązane. :)
akasz
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2023, 19:24
Płeć:

Re: Obliczanie raty

Post autor: akasz »

Nie dotyczy mojej osoby, tylko zadania z pracy :)
Tulio
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2010, 12:44
Podziękowania: 16 razy
Otrzymane podziękowania: 49 razy
Płeć:

Re: Obliczanie raty

Post autor: Tulio »

Zadzwoń do banku ze swoimi danymi i dostanie rozwiązanie jeszcze dzisiaj :)
akasz
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2023, 19:24
Płeć:

Re: Obliczanie raty

Post autor: akasz »

Ale już chyba mam rozwiązanie, raczej chodziło o wskazania z komendacji T: "Zgodnie bowiem z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego dodatkowe kredyty nie zostaną przyznane tym osobom, których dotychczasowe miesięczne raty wynoszą powyżej 65 proc. uzyskiwanych dochodów"
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Obliczanie raty

Post autor: grdv10 »

Na takich przepisach tutaj się nie znamy. To forum matematyczne, nie prawnicze. :)
havinabram
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2023, 09:51
Płeć:

Re: Obliczanie raty

Post autor: havinabram »

Ale już chyba znalazłem rozwiązanie. Chodziło raczej o wskazania z komunikatu T, który stwierdza: "Zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, dodatkowe kredyty nie będą udzielane osobom, których dotychczasowe miesięczne raty przekraczają 65% uzyskiwanych dochodów".basket random
ODPOWIEDZ