Zadanie z mechaniki klasycznej

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
hubot
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2015, 19:41

Zadanie z mechaniki klasycznej

Post autor: hubot »

Nie wiem czy dobrze nazwałem temat, jak nie to proszę kogoś o zmianę nazwy tematu. To zadanie pochodzi z książki Feynmana wykłady z fizyki, tom 1.1 Atomy w ruchu. Mam następujące zadanie: Wiadomo, że ciepło jest związane jedynie z ruchem cząsteczek wewnątrz ciała. Jaka jest różnica między gorącą, nieruchomą piłką do gry w baseball a piłką poruszającą się szybko?

Rozwiązanie
Energia cieplna jest niczym innym jak miarą średniej prędkości ruchu cząsteczek wewnątrz ciała. Energia cieplna jest związana energię kinetyczną cząsteczek. Jednak oprócz energii wewnętrznej piłkę charakteryzuje dodatkowa wielkość zwana energią kinetyczną, która wyraża stan całej piłki a nie jej stan wewnętrzny.

Sprawdźcie czy moja odpowiedź na zadanie jest dobra i mi napiszcie.
Jestem Bogiem albowiem znam pęd i położenie wszystkich cząstek we wszechświecie. Za pomocą równania Schroedingera jestem w stanie stworzyć wzór na funkcję falową i określić zarazem pęd i położenie danej cząstki.
hubot
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2015, 19:41

Post autor: hubot »

Zawiesił mi się sprzęt ten temat można skasować.
Jestem Bogiem albowiem znam pęd i położenie wszystkich cząstek we wszechświecie. Za pomocą równania Schroedingera jestem w stanie stworzyć wzór na funkcję falową i określić zarazem pęd i położenie danej cząstki.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6271
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

no to kasujemy cię
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ