Matura 2008!,Maj,Przecieki

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
olap1989
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:32

Matura 2008!,Maj,Przecieki

Post autor: olap1989 »

Proszę jak coś wiecie to podzielcie się
olap1989
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:32

Post autor: olap1989 »

Piszcie,jak coś wiecie
pax
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2008, 21:17

Post autor: pax »

Dziwi mnie czasem ludzka naiwność. CKE nie pozwoli sobie na przecieki z najważniejszego egzaminu, za który odpowiada, zwłaszcza po wydarzeniach z matury próbnej. Zbyt dużo osób ryzykuje posadą, zbyt dużo to kosztuje. Z tego co wiem ci, którzy układają zadania, podpisują jakiś papier, nie tylko że nie udostępnią zadań innym, ale że przez jakiś okres czasu (2-3 lata, nie wiem dokładnie) nie będą nawet używać podobnych zadań w pracy z uczniami. Złamanie umowy grozi procesem. Zresztą nie liczyłbym, że szanowani nauczyciele, tudzież profesorowie układający te zadania ryzykowaliby karierę dla ludzi, których wiedza ledwo odchodzi od poziomu zerowego, bo przecież głównie tacy ludzie są poszukiwaczami przecieków. Po drugie, nawet gdyby przez skrajną nieodpowiedzialność przecieki pojawiły się na ogólnodostępnym forum, to spowodowałoby to jedynie unieważnienie matury. Tak czy inaczej, lepiej dla wszystkich, żeby się nie pojawiły żadne przecieki. Zresztą jak przeglądam różne fora, to słabo mi się robi. Nie wiem tylko, czy smutniejsza jest naiwna wiara, że przecieki się pojawią, czy skrajna głupota, która w przeciekach każe upatrywać jedynej szansy na zdanie matury.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2008, 20:09 przez pax, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ