Obliczanie długości na podstawie krzywizny koła.

Figury płaskie i przestrzenne, układ współrzędnych.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
suniokera
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2023, 08:07

Obliczanie długości na podstawie krzywizny koła.

Post autor: suniokera »

To nie jest pytanie domowe, zanim ktokolwiek się nad tym zastanowi. Od wieków nie musiałem odrabiać zadań domowych. :) To jest matematyka wspierająca dzieło fikcyjne, a twarde sci-fi naprawdę nie toleruje zbyt wielu błędów matematycznych. Męczę się z tym już ponad dzień i nie mogę sam znaleźć odpowiedzi, dlatego zwracam się o pomoc.

Oto problem. Mam obliczenia przyspieszenia, które wyszły idealnie. Ogólna odpowiedź jest prawidłowa. Problem polega na tym, że muszę zaznaczyć punkty wzdłuż linii w odległości mniejszej niż pełna. Ponieważ byłem tępakiem, zapomniałem, że nie potrafię obliczać na podstawie linii prostej; to powinien być kąt.

Mam obliczenia dla punktów a, b i c i wszystkie się sprawdzają. Potrafię obliczyć x, y i z, ale nie znam długości linii potrzebnych do wykonania obliczeń. Biorąc pod uwagę, że mam do czynienia z idealnymi okręgami o znanych promieniach, jak mogę obliczyć długość przeciwprostokątnej w punktach x, y i z?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!
ODPOWIEDZ