Obliczanie prędkości - czy jest możliwe ??

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
mrmag90
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2022, 11:40
Płeć:

Obliczanie prędkości - czy jest możliwe ??

Post autor: mrmag90 »

Witam wszystkich

Jestem programistą który jest w trakcie pisania programu o Stacji kosmicznej ISS i mam dość nietypowy problem a wydaje mi się, że fizyk był by w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie dość szybko.

Czy jest możliwe obliczenie prędkości obiektu(Stacji kosmicznej) na podstawie szerokości i długości geograficznej ? Istnieje w ogóle coś takiego ??

Jeżeli ktoś z was spotkał się z czymś takim to prosił bym o szybką odpowiedź, wtedy będę wiedział czy brnąć w to dalej czy znaleźć inną drogę na znalezienie rozwiązania.

Pozdrawiam
MrMag
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6272
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Obliczanie prędkości - czy jest możliwe ??

Post autor: korki_fizyka »

To pytanie raczej do astronoma. Trzeba mieć co najmniej dwa kolejne położenia we współrzędnych niebieskich (deklinacja, rektascensja) oraz zmierzyć czas pomiędzy nimi.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
mrmag90
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2022, 11:40
Płeć:

Re: Obliczanie prędkości - czy jest możliwe ??

Post autor: mrmag90 »

O matko xD Dobra jednak poszukam innego rozwiązana, bo czasami mam wrażenie że żeby być programistą musiał bym zrobić osobne studia do każdej dziedziny hehe

Pozdrówki 😉
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6272
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Obliczanie prędkości - czy jest możliwe ??

Post autor: korki_fizyka »

Sztuka programowania nie polega tylko na klepaniu algorytmów w jakimś kodzie. Aby zaprogramować maszynę należy najpierw poznać istotę problemu nie tylko fizycznego, ekonomicznego, biologicznego, społecznego itp. a potem przedstawić go w zrozumiałym dla niej języku. To się nazywa cybernetyka.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
mrmag90
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2022, 11:40
Płeć:

Re: Obliczanie prędkości - czy jest możliwe ??

Post autor: mrmag90 »

Tak to to akurat wiem doskonale. To był tylko żart z mojej strony.
Gdybyś widział ile do tej pory zdobyłem wiedzy żeby pisać programy to byś to zrozumiał 😉
ODPOWIEDZ