Analiza-literatura

Granice, pochodne, całki, szeregi
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Artegor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 594
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:25
Podziękowania: 364 razy
Płeć:

Analiza-literatura

Post autor: Artegor »

Witam, prosiłbym kogoś z Was o wypowiedź na temat literatury z analizy matematycznej. W tym roku zaczynam studia na kierunku AiR, ale już teraz chciałbym co nieco zacząć. Czy analiza matematyczna w zadaniach Krysickiego to odpowiednia książka na start?
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Re: Analiza-literatura

Post autor: radagast »

Tak, jeśli chodzi o start, to trudno o lepszą. Mowa oczywiście o części pierwszej.
Artegor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 594
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:25
Podziękowania: 364 razy
Płeć:

Post autor: Artegor »

Mhm cześć pierwsza, zastanawia mnie tylko jak wygląda sprawa przeskoku z materiału szkoły średniej i tego zawartego w książkach Krysickiego. Wiadomo wszystko wymaga czasu, jednak czy nie brak tam "czegoś"?
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

Nie, tam niczego nie brak.
Przeczytaj uważnie przedmowę (tam jest napisane jaki jest cel tego podręcznika).
Dalej, przed każdym rozdziałem jest wstęp teoretyczny, przykłady zadań ze szczegółowymi rozwiązaniami , a potem zadania z odpowiedziami. Czego chcieć więcej ?
Artegor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 594
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:25
Podziękowania: 364 razy
Płeć:

Post autor: Artegor »

Okej w takim razie zabieram się za kupowanie :P
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Krysicki jest bardzo dobry na początek, jest jeszcze jedna dobra książka, autor Grabowski, "Analiza matematyczna - powtórzenie, ćwiczenia i zbiór zadań", dużo rozwiązanych przykładów z początkowej analizy, na poziomie bardziej zaawansowanym niż liceum, nie wiem, czy ta książka jest gdzieś dostępna, może w bibliotekach.
Jeżeli w szkole nie mieliście pochodnych funkcji złożonej, pochodnych funkcji trygonometrycznych, logarytmicznych, itp (nie są wymagane do matury, niektórzy nauczyciele podają je jako materiał dodatkowy), radzę je wcześniej opanować, przydadzą się. I podstawowe metody całkowania warto znać, żeby potem szybko liczyć, całki są bardzo dobrze zrobione w Krysickim
Artegor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 594
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:25
Podziękowania: 364 razy
Płeć:

Post autor: Artegor »

Jak natomiast wygląda sytuacja z tablicami matematycznymi? Słyszałem już różne opinie na ten temat. Znajomość wzoru na pamięć nie koniecznie wiąże się z jego opanowaniem :D
ODPOWIEDZ