Książka dla 40 latka, który chce odświeżyć szare komórki

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
michalprog
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2012, 19:04
Płeć:

Książka dla 40 latka, który chce odświeżyć szare komórki

Post autor: michalprog »

Dzień dobry.

Poszukuję sposobu i odmłodzenie mózgu. W szkole (25 lat temu) byłem dobry z matematyki, miałem dobrą pamięć i potrafiłem rozwiązywać zadania bez większych problemów. Z różnych przyczyn, studiowałem, lecz nie skończyłem. Teraz, wraz z dostaniem dobrej pracy, pojawiło się we mnie pragnienie, by dokończyć studia (od pierwszego roku na kierunku Matematyka u Uniwersytecie). Zapisałem się na lekcje matematyki z nauczycielem z liceum. Jednak idzie mi, słabo. Teraz zaczynam rozumieć osoby, wobec których byłem krytyczny, a które sobie nie radziły na lekcjach w szkole.

Poszukuję sposobu na poprawę pamięci. Wydaje mi się, że tu jest problem. Nie rozumiem, bo nie pamiętam wniosków z poprzednich zadań. Jak pamięć rybki akwariowej. Pamiętam na 3 minuty, po czym zmieniam zadanie i... klops. Czy są tu na forum osoby starsze, które mogłyby mi podpowiedzieć, jaką strategię obrać?

Dzięki.
M.
Tulio
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 230
Rejestracja: 29 paź 2010, 12:44
Podziękowania: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 61 razy
Płeć:

Re: Książka dla 40 latka, który chce odświeżyć szare komórki

Post autor: Tulio »

Pamięć: gry typu memory, wiele ich jest - na telefonie na przykład NeuroNation, nauka języków i wiele, wiele zadań.
janusz55
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1624
Rejestracja: 01 sty 2021, 09:38
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 424 razy

Re: Książka dla 40 latka, który chce odświeżyć szare komórki

Post autor: janusz55 »

Polecam
MATEMATYKĘ PRZYJEMNĄ I POŻYTECZNĄ. Podręczniki klasa 1-3 + zbiory zadań.
Marka Zakrzewskiego, Tomasza Żaka, Jacka Szuty, Danuty Zakrzewskiej. PWN Warszawa 2002 -2004.
ODPOWIEDZ