I próbna matura 2010 z zadania.info - rozszerzenie

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij

Liczba punktów - poziom rozszerzony

0-10
3
7%
11-15
3
7%
16-20
1
2%
21-25
6
13%
26-30
6
13%
31-35
5
11%
36-40
7
15%
41-45
10
22%
46-50
5
11%
 
Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

I próbna matura 2010 z zadania.info - rozszerzenie

Post autor: supergolonka »

Właśnie zamieściliśmy arkusze I próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/7697549
Do jutra (7 marca) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

W międzyczasie możecie natomiast podać swój orientacyjny wynik w powyższej ankiecie.

Ten temat poświęcony jest poziomowi rozszerzonemu!
Temat poziomu podstawowego
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Zadanie 3 ...Rozszerzenie.
Współrzędne rzutu punktu D na prostą AB.
Jaki jest kierunek rzutu ?
Może prostopadły do AB ?
Może kierunkiem rzutu jest oś OY ?
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

Załóżmy, ze pkt E jest rzutem pkt D na prostą AB. Więc prosta ED przecina się z prostą AB pod kątem prostym. Wydaje mi się więc, że kierunek rzutu jest prostopadły chociaż nie zostało to napisane w treści zadania.
ruf47
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2009, 12:12

Post autor: ruf47 »

Zrobiłem tą maturkę z rozszerzenia, bardzo ciekawa. Nie jestem pewien zadania 11, reszta myślę w porządku, dlatego liczę za nie 0 pkt, co daje wynik 41-45 punktów . Jak twórcy oceniają poziom trudności w skali 1-10 :) ?
fivi91
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:57

Post autor: fivi91 »

Zadnia pierwsza klasa :) nie miałam pomysłu tylko na dowód trygonometryczny, reszte jakoś zrobiłam, chociaż i tak po ciężkich przejściach. Paru zadań nie jestem pewna. Myśle że w najgorszym wypadku będzie koło 60%, ale oczywiście licze na więcej :)
GBEST7
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:45

Post autor: GBEST7 »

No właśnie w 3 nie było podane jaki jest kierunek rzutu, więc zrobiłem najłatwiej jak się da czyli, że jest prostopadły i wyszły ułamki, więc ciężko powiedzieć co autor miał na myśli, ale wydaję mi się, że po prostu zadanie było niedopracowane, bo na pp też znalazłem kilka błędów.
Nie spodziewałem się tak ciężkich dowodów.
Liczę na +70%.
heja
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1231
Rejestracja: 07 lut 2009, 11:28
Podziękowania: 32 razy
Otrzymane podziękowania: 385 razy

Post autor: heja »

wszystkie zadania bardzo ciekawe,
w "pierwszym rzucie" mam 9 rozwiązanych,bez nr 3 i 9;
liczę na 40 pkt. - no może jeszcze ze 2 lub3 za te częściowe rozwiązania,
ogólnie uważam zestaw za trudny,
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

Rzeczywiście bardzo ciekaw arkusz ;-). Dowody były ciężkie, ale to chyba dobrze, bo na oficjalnej też takie mają być.
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Zadanie 3 i zadanie 9 -ciekawe,ale bardzo trudne.Przez to trzecie mam straty czasu,ale zrobione.
Dziewiąte-nie mam pomysłu.
Pozostałe-pokonane.
Liczę na 70 do 90 procent :)
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

Moim zdaniem trudniejszy od dowodu trygonometrycznego był ten drugi z liczbami a,b,c,d. Ale czy oba mam dobrze, to okaże się jak będą rozwiązania, chociaż co do trygonometrii to raczej jestem pewien swojego rozwiązania, a ten drugi mam bardzo naciągany, więc pewnie pkt polecą :p. W zad 3. dużo liczenia.
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Ja w trzecim kombinuję z wektorami przeciwnymi i korzystam z rysunku-też nie liczę na komplet punktów.
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Galen pisze:Zadanie 3 ...Rozszerzenie.
Współrzędne rzutu punktu D na prostą AB.
Jaki jest kierunek rzutu ?
Może prostopadły do AB ?
Może kierunkiem rzutu jest oś OY ?
Rzeczywiście mogło być bardziej uściślone, ale można było się domyślić, że chodzi o rzut prostopadły - jest jedyna naturalna możliwość w tej sytuacji.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Jeżeli chodzi o poziom trudności, to nasze matury jak zwykle będą trudniejsze od czekającej was w maju, ale nie dużo trudniejsze. W ubiegłym roku też wszyscy pisali ,,prawdziwa matura będzie bardzo łatwa", a jak się okazało, wcale taka łatwa nie była.

Poza tym, w tym roku matura rozszerzona to dodatek do matury podstawowej, więc CKE nie musi się martwić, że będzie na niej za mało łatwych zadań - nikt jej nie będzie porównywał z podstawową (jak to było w latach ubiegłych). Z tego powodu tegoroczna matura rozszerzona może być trudna.
szakal007
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 78
Rejestracja: 28 lis 2009, 11:49

Post autor: szakal007 »

No własnie też się zastanawiam nad poziomem trudności matury rozsz w tym roku. Wydaje mi się ze powinna ona być porównywalna do zadan jakie dało CKE jako przykładowe dla poziomu rozszerzonego? Te które są dostępne i na tej stronie. Zrobiłęm sobie te zdania przykładowe z CKE co daje na poziom rozszerzony i są mówiąc krótkie w większosci łatwe? Tak samo jak próbna matura rok temu ze stycznia z CKE z roszerzenia była dla mnie łatwa, zrobiłem sobie ją tydzie temu i bym miał wynikz 72% bez robie zdania z stereometrii.

Tak więc ciekawe jest jaki poziom będzie w tym roku? Co o tym myśliscie?
Z ubiegłoroczną maturą to zadanie z ciągu te o monetach jak dla mnie po prostu- dziwnie, na pewnoe bym jego nie zrobił, a reszta "w miare" ok.
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

W tym roku na 100% będzie trudniejsza matura roz. niż ubiegłoroczna (tam było kilka zadań, które kilka lat temu znalazłyby się na poziomie podstawowym), właśnie z tego powodu o, którym mówi Supergolonka. Słyszałem takie prognozy, że ludzie, którzy mieli rok temu załóżmy 60% teraz mieliby ledwo 30%. Może trochę nas straszą, ale nie mam wątpliwości, że poziom pójdzie w górę. Więc to dobrze, że publikowane tutaj matury są na dosyć wysokim poziomie, bo pozwolą dobrze przygotować się do matury oficjalnej. W każdym razie myślę, że nie ma co się martwić, bo nawet jak oficjalna będzie bardzo trudna, to progi punktowe na studia pójdą w dół ;-).
ODPOWIEDZ